„Лъвовете“ се събудиха в Япония

Мъжкият национален отбор по волейбол прекъсна негативната си серия от три загуби, която записа на турнира в София миналата седмица. Момчетата на Пламен Константинов се събудиха в далечна Япония и разбиха с 3:0 (14, 21, 27) тима на домакините в мач от първия ден на третия турнир.

Българите започнаха мача ударно и започната на трупат аванс още до първата техническа пауза. Така успяха да решат рано първия гейм, но след това нещата станаха доста по-трудни. Домакините противопоставиха скорост на ръстовото предимство на „лъвовете“ и резултатът се движеше точка за точка. Преломният момент бе при 21:19 за България, когато Николай Пенчев направи няколко важни отигравания. Най-тежка бе третата част, в която японците спасиха два мачбола, за да изравнят до 24:24. Но няма отговор срещу ръста и мощна на Светослав Гоцев и Валентин Братоев, които реализираха най-важните точки за чистата победа. Така волейболистите дадоха отговор и на думите на Константинов, че не разполага с играчи, които да затварят геймовете. Селекционерът обаче бе принуден да използва силно съкратен състав и пусна само една резерва на игрището – Розалин Пенчев.

Така България вече е с актив от 3 победи и 4 загуби досега в Лигата, а тази сутрин „лъвовете“ излизат срещу Италия.