Любко Петрович: Шансовете на „Левски“ и „Хайдук“ са равни

Шансовете на „Левски“ и „Хайдук“ в дуела от втория предварителен кръг за Лига Европа са равни, смята сръбската легенда в треньорския бранш Любко Петрович. Преди 18 години той води „сините“ срещу хърватския гранд за Купата на УЕФА.

„Спомням си много добре мачовете – каза Петрович за „Труд“ в Белград. – Първо гостувахме в Сплит. Равностоен двубой, но в последната минута Гонзо тръгна сам срещу вратаря почти от центъра. За съжаление не успя да вкара. „Хайдук“ мислеше, че ще ни бие на реванша в София. Само че резултатът бе 3:0 за нас. Отлично игра Георги Бачев. След това направихме и много силни мачове срещу „Ювентус“. Сега и „Левски“, и „Хайдук“ са по-слаби, отколкото преди 18 години. Мисля, че шансовете са равни.“

Петрович не е успял да гледа двубоите на „сините“ срещу черногорския „Сутиеска“ в първия предварителен кръг.

„Приятели ми разказаха, че на реванша „Левски“ е допуснал 2-3 положения пред вратата си през второто полувреме – продължи Петрович. – Това не е проблем. Най-важното е класирането за следващия кръг.“

Петрович се върна в Белград, за да представи своята биографична книга „Любко – името на футбола“. Европейският шампион от 1991 година призна, че ще направи необходимото творбата да излезе и на български, ако има интерес.