Младежите все по-далеч от Евро 2019

Младежкият национален отбор на България до 21 години отстъпи с още една крачка назад по пътя към Евро 2019 в Италия и Сан Марино. Тимът на Антони Здравков стигна до второ поредно равенство с Казахстан, но след онова 2:2 у нас, сега „лъвовете“ направиха 1:1 в Астана.

Венцислав Керчев измъкна тима от поражение с гол в 89-ата минута, след като преди това домакините поведоха чрез Зайнутдинов четвърт час преди края.

Дискусионна остана и ситуацията след изстрела на Александър Георгиев, когато топката срещна напречната греда, а след това останаха съмнения, че тупна зад голлинията.

Така в крайна сметка след 3 изиграни двубоя в квалификационния цикъл „трикольорите“ останаха без успех и с 2 спечелени точки. Следващият мач на България е с лидера Франция като гост на 9-ти ноември. За следващата фаза продължават победителите от групите и четирите най-добри втори.