Мхитарян зарадва и разплака „Юнайтед“

Manchester United's Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan has an unsuccessful shot during the English Premier League football match between Manchester United and Tottenham Hotspur at Old Trafford in Manchester, north west England, on December 11, 2016. / AFP PHOTO / OLI SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

„Манчестър Юнайтед“ победи „Тотнъм“ с 1:0. В герой на мача се превърна Хенрих Мхитарян, който зарадва и разплака феновете на тима. Арменецът вкара единственият гол в мача. Това се случи в 29-ата минута след разстрел на Юго Лорис в средата на вратата. Така във втори пореден двубой халфът се разписа ефектно. Мхитарян вкара и на „Заря“ (Луганск) в Лига Европа преди няколко дни.

Пет минути преди края на мача с "шпорите" обаче арменецът се контузи. Дани Роуз от „Тотнъм“ влезе грубо в краката на голмайстора. Мхитарян се строполи на земята, а след като получи медицинска помощ бе изкаран от „Олд Трафорд“ на носилка. Бившият футболист на „Борусия“ (Дортмунд) започна да играе редовно за „червените дяволи“ едва в последните няколко седмици. Но по всичко личи, че има вероятност отново да излезе от основния състав.

„Магията на Мхитарян или шоуто на един арменец“, написа след мача „Дейли Мейл“. В същия дух бе заглавието и на „Скай Спортс“: „Хенрих върна „Юнайтед“ на победния път“. Таблоидът „Сън“ добави, че „Олд Трафорд“ има своя нов любимец“.

Двата тима направиха здрав мач пред 75 хиляди зрители на „Олд Трафорд“ с размяна на няколко чисти голови положения. Пол Погба удари и греда от свободен удар. Статичните положения доведоха обаче до най-сериозните опасности пред вратата на домакините. Но стражът Давид Де Хеа беше перфектен и не позволи на Кристиан Ериксен да се разпише за четвърти път от началото на сезона при изстрели от свободни удари.

След последния съдийски сигнал Жозе Моуриньо изглеждаше нервен заради неизвестността около състоянието на Мхитарян. Успехът дойде под №6 за португалеца и "червените дяволи" във Висшата лига. „Юнайтед“ е шести в таблицата и на 6 точки от Топ 4. „Тотнъм“ се движи пети.

В друг мач от кръга „Саутхямптън“ победи с 1:0 „Мидълзбро“ с гол на Софиан Буфал.