Надеждата остава

"Лудогорец" загуби от "Копенхаген" с 1:2 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. 14 257 зрители бяха по трибуните на националния стадион "Васил Левски", за да подкрепят българския шампион.

Абел Анисе си вкара автогол още във втората минута. Юсеф Туту (53) удвои за гостите след почивката, като 5 минути преди това той удари и греда. В самия край на мача Клаудиу Кешерю (83) вкара за 1:2. Голът на румънският нападател запази надеждите на "Лудогорец" за продължаване в турнира.

Гостите завършиха мача с човек по-малко след като Ян Грегуш беше изгонен в добавеното време на мача.

Сега тимът от Разград се нуждае от успех в Дания с два гола разлика, за да може да се класира на 1/8-финал в Лига Европа.