На Острова се радват - избегнали „акулите“

Английските медии веднага определиха като прекрасна група А. Причината е, че „трите лъва“ не се паднаха с нито един от големите в европейския футбол.

Треньорът Гарет Саутгейт обаче веднага опита да тушира ентусиазма. „Нямаме право да подценим никой от съперниците“, отсече селекционерът, класирал Англия на четвърто място на Мондиал 2018.

Вярно е, че нямаме за съперник някой от най-силните, но трябва да сме напълно готови за мачовете срещу сегашните ни опоненти – предупреди Саутгейт. - Срещу Англия мотивацията на по-малко познатите отбори е огромна. Особено при нашите гостувания. В момента ние сме във възход и трябва да го продължим. Имаме шанс Англия да е домакин на мачове от Евро 2020 на „Уембли“ и трябва да го използваме. Това би било огромна чест и гордост за всеки английски национал.“

Саутгейт игра 90 минути срещу България в контрола през 1996 година, спечелена от британците с 1:0. След това нашите отпаднаха в групата на европейското, а Англия – на полуфинал.