„Нефтохимик“ срещу ЦСКА е дербито за купата

Шампионът „Нефтохимик 2010“ ще се изправи срещу ЦСКА в най-интригуващия четвъртфинал от турнира за купата на България по волейбол. Мачът е от 15 часа в зала „Младост“ в Монтана, където този уикенд е финалната фаза от турнира. Двата тима са в челото на класирането в мъжката Суперлига с по 32 точки (10 победи и 3 загуби), като бургазлии са втори, а „червените“ веднага след тях.

Програмата за деня започва в 12,15 ч с двубоя между „Хебър“ и „Миньор“, а от 17,45 ч. Домакините от „Монтана Волей“ играят с „Марек Юнион Ивкони“. Последният четвъртфинал е от 20,30 ч. И противопоставя лидера в Суперлигата „Пирин“ (Разлог) на актуалния носител на трофея „Добруджа 07“.

Големият отсъстващ от финалната фаза е тимът на „Левски“, който отпадна с 2:3 (21, -19, -20, 19, -12) от „Добруджа“ на осминафинал във вторник.