Нови два кошмара за „Байерн“

Два кошмара на куп изживя „Байерн“. Грандът мина през иглени уши, за да победи четвъртодивизионния „Рьодингхаузен“ с 2:1 за купата на Германия. И докато представянето беше повече от слабо, то испанският национал Тиаго Алкантара е поредният в лазарета на баварците. Халфът разкъса мускул на десния прасец и ще му предстои операция. Тиаго е третият дългосрочно контузен в „Байерн“ след Кингсли Коман и Корентен Толисо.

Не приличаме на „Байерн“, призна капитанът Мануел Нойер, който бе една от големите звезди на стадиона в Оснабрюк.

Важното е, че победихме, но трябва за се запитаме как“, добави Томас Мюлер, разписал се от дузпа.

След това Ренато Санчес изпусна от бялата точка и „Байерн“ като че ли спря да играе. „След пропуска ни нямаше“, призна треньорът Нико Ковач.

30 минути добре и после нищо - добави спортният директор Хасан Салихамиджич. - Никой не може да обясни защо е това. Трябва да се защитаваме по-добре и да атакуваме по-опасно.“

След 10 дни „Байерн“ се изправя в голямото дерби на върха срещу „Борусия“ (Дортмунд), от който изостава с 2 точки