Нов голям мач за "лъвовете" в Лигата на нациите

България постигна трета поредна победа в Лигата на нациите след 2:1 срещу Кипър на националния стадион "Васил Левски". Над 10 000 души видяха обрата на "лъвовете", след като гостите успяха да поведат в 41-ата минута чрез Кастонас. Нападателят на гостите се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините.

След почивката селекционерът Петър Хубчев пусна в игра Георги Миланов, а по-късно и Васил Божиков и Радослав Василев. Първо Кирил Десподов успя да изравни с първия си гол за България. Това се случи в 59-ата минута, когато играчът на ЦСКА бе точен след удар с глава. В 67-ата минута пък Тодор Неделев донесе пълния обрат за България след силен удар от воле. И в двата случая асистенциите бяха на Страхил Попов.

Така "лъвовете" продължават да бъдат със 100% актив и логично са лидери в своята група. По-рано в събота Норвегия надви Словения с 1:0. Във вторник нашите гостуват в Осло.