Отборът на Христо Стоичков победи легендите на "Барселона" с 3:2

Снимка: Sportal.bg

Отборът на приятелите на Христо Стоичков победи легендите на Барселона с 3:2 в шоу на стадион "Берое" в Стара Загора. Около 10 хиляди запалянковци станаха свидетели на голям спектакъл с пет гола и много усмивки. Победата на българския състав донесе Димитър Бербатов, който наниза хеттрик в мрежата на каталунците, съобщава Sportal.bg. Стоичков пък записа по едно полувреме и за двата тима. Камата изведе нашите с капитанската лента, а след почивката стана капитан на бившите си колеги от "Камп Ноу". Най-големият български футболист се отчете с едно попадение, дошло при добавка след дузпа пред вратата на Стоян Колев.

В 26-ата минута резултатът бе открит! Влезлият на мястото на Стоичков Мартин Петров направи характерен пробив по левия фланг, след което качи топката на главата на Бербатов и бившата голяма звезда на ЦСКА, Байер (Леверкузен), Тотнъм и Манчестър Юнайтед порази мрежата при далечната греда.

В последните секунди на първата част Марто и Бербо повториха "упражнението" и Митко с глава отново накара Анхой да бърка в мрежата - 2:0.

След почивката Христо Стоичков смени лагера и изведе легендите на Барса с капитанската лента. Минута след началото на второто полувреме Гошо Гинчев фаулира нападател на каталунците и реферът Атанас Узунов посочи бялата точка. Зад топката, разбира се, застана единственият футболист на Балканите, печелил "Златната топка". Ицо стреля, но Стоян Колев парира удара. При добавката обаче легендарният №8 пусна топката покрай бившия национален страж - 2:1.

В 62-ата минута Барса "отговори" с точен удар с глава на Дани Гарсия - 2:2.