Петев дебютира с 2:2

AEL Limassol's head coach Ivaylo Petev sits watching his players during his 2014 UEFA Europa League Playoff football match against Tottenham Hotspur at the Antonis Papadopoulos stadium in the Cypriot city of Larnaca on August 21, 2014. AFP PHOTO / SAKIS SAVVIDES

Ивайло Петев дебютира с 2:2 в кипърското първенство. С новия си треньор „Омония“ отново разочарова при гостуването срещу „Етникос“ (Ахна). Петев си постави за цел класиране в евротурнирите, но отборът е доста далеч.

Двама българи играха срещу треньора в дебюта му. Като резерви за „Етникос“ влязоха Борислав Стойчев и Филип Филипов. Резултатът бе оформен още през първото полувреме, като четирите гола паднаха между 11-ата и 22-ата минута.

Владимир Гаджев започна титуляр за „Анортозис“, който спечели с 2:0 като гост на „Арис“ и поведе в класирането. Халфът игра точно един час. Другият българин в отбора Иван Бандаловски не попадна в групата.

Димитър Макриев пък влезе чак в 74-ата минута за „Неа Саламина“, който падна с 1:2 на терена на АПОЕЛ. За домакините от Никозия продължава да отсъства Живко Миланов, който е контузен.