„Пирин“ спъна с погром „Локо“ (Пд) за топ 4

„Пирин“ (Благоевград) доживя своя втори успех за сезона, след като срази „Локомотив“ (Пловдив) с 5:0 у дома в мач от 8-ия кръг на Първа професионална лига. Така „орлетата“ прекъснаха черната серия, в която бяха през последните 6 мача. Тимът на Милен Радуканов бе спечелил единствено на старта на новата кампания, когато съперник бе другият пловдивски гранд - „Ботев“ (1:0).

Всичко в Благоевград бе решено още до почивката, когато „зелените“ набързо поведоха с 3:0. Два гола на Станислав Колев и един на Анти Рения предрешиха крайния развой на мача.

След почивката Аймен Суда и младокът Петър Христов довършиха клетите „смърфовете“, пропуснали шанса да влязат в топ 4 при евентуален успех.

Победата за „Пирин“ дойде въпреки липсата на основния играч Даниел Младенов. Халфът бе отстранен през седмицата след разногласие с наставника Милен Радуканов.