Пиронкова изпусна втората в света

Цветана Пиронкова пропиля преднината, която имаше срещу №2 в света Симона Халеп (Румъния), и допусна обрат в мача от третия кръг на турнира в Ийстбърн (Великобритания). Срещата започна в сряда вечер, а българката поведе със 7:6, 2:1 и 40:30, но дъждът доведе до прекъсване.

Румънката започна с 4 поредни гейма вчерашното доиграване и поведе с 5:3. Стигна се до нова драма, когато Цвети върна пробива и започна нов тайбрек. Халеп обаче го измъкна и изравни резултата.

Третият сет също бе равностоен, а Пиронкова направи първия пробив за 4:2. В този момент обаче сервисът й изчезна, а няколко изключително слаби форхенда подариха спасителни точки на румънката. Халеп нанесе удара си с пробив в 11-ия гейм и не допусна нов тайбрек. Така тя спечели с крайното 6:7, 7:6, 7:5 и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Каролине Вожняцки (Дания), победила с 6:1, 6:2 Елена Веснина (Русия).

Пиронкова пък ще получи няколко дни повече за почивка преди „Уимбълдън“. Тя е единствената българка в основната схема, след като и последната ни представителка в квалификациите Елица Костова отпадна след 3:6, 3:6 от Елена Фалкони (САЩ).