През зъби Буфон изригна: Убиец без сърце, с боклуджийска кофа в гърдите!

Juventus' goalkeeper Gianluigi Buffon applauds fans as he plays his 500th macth, during the Italian Serie A football match Genoa Vs Juventus on October 29, 2014 at Luigi Ferraris Stadium in Genoa. AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO

Подобни думи за съдия в европейския футбол рядко са се чували. Джанлуиджи Буфон изригна зловещо срещу Майкъл Оливър след пировата победа на „Ювентус“ с 3:1 над „Реал“.

„Дузпа ли беше? – изрева вратарят, който така и не спечели Шампионската лига в кариерата си. - Знам какво видя съдията. Положението е спорно. А такова в 93-ата минута след чистата дузпа, която не ни дадоха в първия мач, нямаш право да свириш! Отборът ни даде всичко. Едно човешко същество уби мечтата ни със спорно положение. В гърдите си този човек има не сърце, а кошче за боклук. Когато нямаш характер да излезеш на такъв стадион и пред такава публика, седни в трибуните с жена си и децата си, пий „Спрайт“ и яж пуканки. Нямаш право да убиваш мечтите на хората. Трябва да си убиец, за да отсъдиш по този начин. „Реал“ заслужаваше да продължи, гледайки двата мача. Пожелавам всичко най-хубаво на отбора, срещу който винаги съм играл с чест. След мача на всички стиснах ръката. Но най-малкото заслужавахме продълженията. Започнахме мача, знаейки, че имаме 0,000005 процента шанс. И съм изключително горд с отбора ни. Горд съм, че съм част от него.“

„Заклевам се, не го докоснах – добави Мехни Бенатия, заради когото стана дузпата. - Наказателният удар е абсурден. Спомнете си какво се случи с „Байерн“ на този стадион преди година.“

„Дузпата е чиста – отвърна Роналдо. - Цял мач Бенатия риташе отзад. Не знам какво искат от „Ювентус“.“