Първа загуба за Върба и „Лудогорец“

Павел Върба инкасира първо поражение начело на „Лудогорец“. Родният шампион отстъпи с 0:2 на полския първенец „Пяст“ (Главице) в приятелски мач, част от подготовката на двата тима за пролетния дял от шампионата на Първа лига и Екстракласа. Попаденията за „небесносините“ паднаха още през преди почивката. Първо Урош Корун засече центриране от статично положение, а топката срещна тялото на Клаудиу Кешерю по пътя към мрежата на „орлите“. Три минути преди края на първото полувреме отбраната на „зелените“ се пропука отново. Бърза контраатака на шестия във временното класиране в Полша бе засечено от Пьотр Парижишек за 2:0. На свой ред и отборът на чешкия наставник имаше своите възможности, но пропуски направиха последователно Дан Битон, Серкан Юсеин. След почивката Върба пусна изцяло различна единадесеторка. Най-чистата ситуация се откри пред Якуб Шверчок, но полският таран стреля в аут, въпреки че бе очи в очи със стража на съперника. Така в крайна сметка „Лудогорец“ загуби с 0:2 втория си мач от дългия подготвителен лагер в Белек. Преди това „орлите“ сразиха с 2:0 друг представител на Екстракласа „Висла“ (Плоск). Следващият мач на лидера в Първа лига е идната сряда с казахстанския гранд „Кайрат“. През февруари „зелените“ ще срещнат още „Цървена звезда“, „Ахмат“ и „Слован“ (Братислава) на Васил Божиков.