Първа изненада в Мелбърн още на старта, Халеп падна от американка

Още със старта на Откритото първенство на Австралия започнаха изненадите. В първия мач за годината на "Род Лейвър Арина" четвъртата в света Симона Халеп допусна загуба и напусна турнира. Румънката бе победена и то повече от убедително от американката Шелби Роджърс с 6:3, 6:1.

Халеп, която е финалистка на "Ролан Гарос" от 2014 г., напусна турнира на старта и миналата година. За Роджърс пък това е първа победа в Австралия при второто й участие в Мелбърн.

"На това ниво няма лесни мачове. Щастлива съм, че продължавам и тази победа ще ми даде допълнително самочувствие", коментира Шелби след успеха си.

Поставената под номер 7 Гарбине Мугуруса имаше известни проблеми, но стигна до победа със 7:5, 6:4 срещу Марина Еракович от Нова Зеландия. Шампионката от "Ролан Гарос" губеше с 1:4 във втория сет, но успя да обърне нещата с пет поредни гейма и след 1 час и 37 минути да си осигури място във втория кръг. Следващата съперничка на Мугуруса е американката Саманта Крауфорд, която отстрани сънародничката си Лорън Дейвис след 4:6, 6:3, 6:0.

Олимпийската шампионка Моника Пуиг нямаше такива проблеми. Тя отнесе румънката Патрисия Тиг с 6:0, 6:1 за 53 минути. Във втория кръг тенисистката от Пуерто Рико ще се изправи срещу Мона Бартел от Германия, която сложи край на участието на австралийската сензация Дестани Аява. 16-годишната представителка на домакините се представи отлично, но загуби с 3:6, 6:7 (4). Преди две седмици Аява стана първата тенисистка, родена след 2000 година, която постига победа в основната схема на турнир на WTA.