Първи нули в Русия

Рекордът за най-много поредни мачове без нулево равенство в Русия падна. След 36 срещи без „сухи мрежи“ феновете на мондиала най-накрая станаха свидетели и на мач без попадение. Това се случи в двубоя Франция – Дания от група С. Равенството обаче не бе фатално за нито един от тимовете, които продължават в следващата фаза. Досегашната най-дълга серия без 0&0 пък бе от 26 мача от 1954 година.

За Дидие Дешан, селекционерът на „петлите“, това бе мач №79 начело на тима. По този показател специалистът изравни своя сънародник Раймон Доменек. Опитният наставник даде шанс на голяма част от резервите. Почивка получиха Уго Лорис, Самюел Юмтити, Бенжамен Павар, Пол Погба и Килиан Мбапе. А на тяхно място се появиха Стив Манданда, Джибрил Сидибе, Тома Лемар, Стив Нзонзи и Осман Дембеле.

Това се отрази на играта на Франция, която видимо мислеше за следващата фаза.

В същото време в другия мач от групата Перу спечели първа победа на световни финали от 1978 година. Южноамериканците сразиха с 2:0 в Австралия. Последният път, когато „инките“ триумфираха, бе срещу Иран (4:1) на мондиала в Аржентина. Андре Карило откри резултата, а легендата Паоло Гереро също сбъдна голямата си мечта да вкара на голям форум.

Така в крайна сметка Франция завърши като лидер в групата, а втори остана Дания. Двата тима ще се изправят съответно срещу втория и първия от група D.