Раздор в Испания заради Пике (ВИДЕО)

Albania's Ansi Agolli (R) vies with Spain's Gerard Pique (L) during the FIFA World Cup 2018 qualification football match Albania vs Spain at the Loro-Borici stadium in Shkoder, on October 9, 2016. / AFP PHOTO / GENT SHKULLAKU

Град Мурсия не посрещна радушно испанския национал Жерар Пике. Бранителят на „Барселона“ бе освиркван от феновете по време на приятелската среща с Колумбия (2:2). Футболистът е обвиняван, че е отявлен почитател на идеята Каталуния да обяви независимост. Въпреки лошото отношение на привържениците след мача Пике посочи с пръст журналистите за напрежението срещу него.

„Защо се интересувате от това толкова време - попита риторично бранителят. - Защо му придавате такова значение? Защо не говорите за футбол? Разпитвате ме по темата вече година и половина и вие сте тези, които й придавате важност. Дори феновете да не ме освиркват, вие публикувате анкета. Мислите ли, че го правя, защото подкрепям независимостта? Защото аз никога не съм говорил публично по темата.“

Пике носи и капитанската лента в началото на второто полувреме, преди да бъде заменен от Жерар Деулофеу.

В подкрепа на звездата се обяви селекционерът Жулен Лупетеги. „Не ми изглежда редно феновете да освиркват играчите си – обясни бившият вратар. - Пике дава всичко от себе си. Несправедливо е подобно отношение.“

Лупетеги остана доволен от играта на неговия тим. Специалистът заложи на по-различен състав в сравнение с този от световните квалификации. Дебют за „Ла Фурия“ направи полузащитникът на „Реал Сосиедад" Асиер Ияраменди. Яго Аспас, играч на „Селта“, водеше атаката, а под рамката застана Пепе Рейна.

Алваро Мората вкара за крайното 2:2 минути преди края, а Давид Силва бе открил резултата през първата част. Между двете попадения Кордона и Фалкао бяха точни за гостите след грешки на испанския страж. „Ла Фурия“ не познава вкуса на загубата вече 9 мача - последното поражение бе на Евро 2016.