„Реал“ изравни 73-годишен рекорд на „Барса“

Referee Jesus Gil Manzano (R) points a penalty kick in front of Villarreal's midfielder Manu Trigueros during the Spanish League football match Villarreal CF vs Real Madrid at El Madrigal stadium in Vila-real on February 26, 2017. / AFP PHOTO / BIEL ALINO

„Реал“ (Мадрид) изравни 73-годишен рекорд на „Барселона“ след успеха над „Виляреал“ с 3:2 като гост. Двубоят от 24-ия кръг на Примера дивисион бе белязан от впечатляващ обрат на „белия балет“ от 0:2, с което успя да си върне лидерската позиция в класирането. Носителят на последния трофей от Шампионската лига записа и 44-и пореден мач, в който отбеляза гол. За последно тимът на Зинедин Зидан пропусна да се разпише при нулевото равенство срещу „Манчестър Сити“ на 24-ти април 2016 г. от 1/2-финалната фаза на най-комерсиалния клубен турнир.

Постижението на „Барселона“ датира от далечната 1944 година, прекъснато след поражение от „Гранада“ с 0:2.

Успехът на „Реал“ над „Виляреал“ дойде след успешни смени през втората част на Зидан. От испанският всекидневник „Марка“ дори връчиха Оскар на резервата Иско за играта му срещу „жълтата подводница“.

„24-годишният футболист бе в основата на две от трите попадения за обрата на кралския клуб - се казва в материала.“

От щаба на домакините обаче обвиниха главният съдия Хесус Хил Мансано в пристрастия към „Реал“. Освен че обявиха дузпата в 74-ата минута за несъществуваща, от „жълтата подводница“ разкриха, че съдийската бригада си е тръгнала от стадиона с раници...на колоса от Мадрид.