Рефер отсъди дузпа след обещание

Голям скандал разтърси футбола! Румънският съдия Ищван Ковач отсъди 11-метров наказателен удар за Швеция, след като на почивката на мача в Коня срещу Турция обещал в тунела на скандинавците да им даде две дузпи. Това разкри публично нападателят на „тре кронур“ Маркус Берг след мача от турнира Лигата на нациите.

„На почивката отидох да говоря с рефера, за да протестирам за това, че ме спънаха и той не отсъди наказателен удар – каза Берг. - Той ми обеща, че ще прегледа ситуацията и ако се увери, че е сбъркал, ще се реваншира, като ми даде две дузпи след почивката.“

Случайно или не, през второто полувреме шведите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след нарушение именно срещу Берг. Дузпата беше реализирана за крайното 1:0 за Швеция. Според турската преса федерацията на Турция планира да сигнализира УЕФА за изказванията на Берг.

Снимка: aftonbladet.se