„Славия“ бие за ЧРД на шефа

Венцеслав Стефанов, босът на „Славия“, имаше поводи за радост навръх своя 68-и рожден ден. Президентът на „белите“ изгледа на живо успеха с 2:0 над „Черно море“ на националния стадион „Васил Левски“. Победата за домакините дойде след красиви попадения на Иван Минчев и Галин Иванов. Нападателят бе точен в самия край на първото полувреме след впечатляващ изстрел от средна дистанция, влетял неспасяемо под гредата на стража на „моряците“ Емил Михайлов. След изпълнението българският национал отпразнува гола в сняга край тъчлинията. След мача Минчев призна и какво го е провокирало да се хвърли ефектно в преспите.

„Със Стефан Велев се бяхме разбрали предварително който от нас отбележи да се хвърли в снега“, обясни Минчев.

Вторият гол за тима на Златомир Загорчич дойде в 83-ата минута след добра многоходова атака, завършена подобаващо от Галин Иванов.

В класирането "Славия" е на 8-ма позиция с 23 точки. "Черно море" е на 7-мо място с 24.