„Славия“ се събуди, би „Локо“ (ГО)

„Славия“ прекъсна серията от три поредни загуби с победа с 3:1 срещу „Локомотив“ (Горна Оряховица) в първия мач от 25-ия кръг на Първа лига. Така „белите“ се изкачиха на 11-ото място, а гостите остават предпоследни.

Мачът тръгна зле за „железничарите“ - нападателят им Софиан Муса успя да си заработи два жълти картона още до 22-ата минута и остави тима с човек по-малко. Домакините натиснаха и в края на полувремето усилията им дадоха резултат – Ивайло Димитров вкара първия гол за „Славия“ този месец. След почивката Сердер Сердеров удвои, но скоро Аристоте Н'Донгала върна едно попадение след неразчетено излизане на вратаря Георги Петков. До края гостите така и не успяха да създадат сериозно голово положение, а Божидар Васев оформи крайния резултат в добавеното време.