След първите срещи само двама българи в евротурнирите

Светослав Дяков се оказа единственият българин, започнал като титуляр и играл 90 минути в първия кръг от груповата фаза на евротурнирите.

Капитанът изведе „Лудогорец“ срещу „Истанбул ББ“. Нито един измежду резервите Георги Терзиев, Светослав Ковачев и Александър Василев не излязоха край Босфора. В Шампионската лига пет минути игра само Ивелин Попов за „Спартак“ (Москва). Георги Миланов и Живко Миланов те бяха на терена за ЦСКА (Москва) и АПОЕЛ (Никозия).

Българската чест в Европа брани Станимир Стоилов заедно с помощниците си Цанко Цветанов и Саид Ибраимов. Техният „Асатна“ обаче загуби с 1:3 визитата си на „Виляреал“. Четвърт час преди края на двубоя на „Естадио де ла Керамика“ резултатът бе 1:1. Късни попадения на Седрик Бакамбу и Денис Черишев донесоха победата на „жълтата подводница“.

Нито един български футболист извън тези в „Лудогорец“ няма да участва в груповата фаза на Лига Европа през новия сезон.