Словения с титлата на Евробаскет

Словения спечели историческа първа европейска титла в баскетбола, след като надигра с 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18) Сърбия на финала на Евробаскет 2017 в Истанбул. Така тимът на Игор Кокошков завърши първенството с 9 поредни победи без нито едно поражение. Най-резултатен в мача бе асът на „Маями Хийт“ Горан Драгич, фиксирал 35 точки в коша на сърбите. В последните минути обаче той видимо се умори и бе изолиран от защитата на противника. А 18-годишният Лука Дончич пък напусна терена още преди почивката заради травма. Това позволи на Сърбия да обърне резултата в последната четвърт. Но точно тогава Кемен Препелич и Антъни Рандолф поведоха словенците, които бързо си върнаха аванса. И само усилията на лидера на сърбите Богдан Богданович (най-резултатен с 22 т.) в минутите на истината се оказаха недостатъчни за тилата.