Снимат филм за „Арсенал“

Американското студио „Юнивърсъл Пикчърс“ ще зарадват феновете на „Арсенал“ с филм за любимия им отбор. Документалната лента ще пресъздаде шампионския сезон на „артилеристите“ от 1989 година, когато лондонският тим грабна трофея в последната минута на кампанията. Тогава отборът, воден от Джордж Греъм, трябваше да спечели с два гола разлика визитата си на лидера „Ливърпул“, за да триумфира в старата Първа дивизия.

Във въпросния мач, играл се на 26-ти май, гостите водиха с 1:0 до самия край на двубоя, когато Майкъл Томас реализира шампионското попадение.

От „Юнивърсъл“ вече са се свързали с Греъм и играчите Лий Диксън, Алън Смит и Джон Лукич, за да говорят от първо лице за въпросните 90 минути на „Анфийлд“.

Лентата ще пресъздаде нощта на триумфа, задръстванията, заради които привържениците на „Арсенал“ закъснели за началото на двубоя, както и самата история около целия шампионски сезон. Това бе първа титла на „артилеристите“ след 18-годишна суша в Англия.