Спалети с първи трофей начело на „Интер“

Новият треньор на "Интер", италианецът Лучано Спалети, стартира ударно начело на тима. „Нерадзуите“ спечелиха трофея „Интернешенъл Чемпиънс Къп“ в Сингапур след успех с 2:1 над „Челси“.

Попаденията реализираха Стеван Йоветич и Иван Перишич, а Жофри Конгдобия си заби нелеп автогол в 74-ата минута.

В четвъртък пък гранда от Милано надви и трети участник в надпреварата „Байрен“ с 2:0. Баварците останаха втори в класирането, след като на свой ред надвиха „сините“ с 2:3.

Много важна победа за отбора, защото през изминалия сезон липсваха позитивните емоции – призна след мача Спалети. - Мисля, че тима показва прогрес, откакто започнахме да работим съвместно. Благодарим и на организаторите на турнира, който беше на много високо ниво.“

Следващият мач на „Интер“ е с „Виляреал“ като част от предсезонната подготовка на двата тима.