Стойчо в Казан след триумф

Кримбек Кушербаев, губернаторът на област Кизилорда, изпълни обещанието си и награди целия отбор на „Кайсар“ с четвъртфинала на световното първенство Бразилия – Белгия, завършил късно снощи. Водач на делегацията е треньорът Стойчо Младенов, а настроението беше приповдигнато – отборът спечели победа с 2:1 като гост на „Ордабаси“ ден по-рано. Именно заради световния дуел в Казан казахстанската федерация направи жест и изтегли с два дни шампионатния мач.

В герой за „Кайсар“ се превърна Матиас Курьор. Бившият играч на „Черно море“ вкара един от двата гола за обрата. „Кайсар“ вече е на шесто място в класирането, изостава само на три точки от четвъртия „Ордабаси“, където доскоро бе Георги Дерменджиев.

Младенов остана единствения наш треньор в местния шампионат. Дерменджиев и Никола Христов („Кизил-Жар“) си тръгнаха, а Станимир Стоилов пое националния тим на Казахстан.