Стойчо на финал за купата

Стойчо Младенов се класира драматично на финал за купата на Казахстан. В рядко срещана драма неговият „Кайсар“ срази „Тобол“ с 3:1 у дома и заличи поражението от 0:1 в първия мач.

Герой на „вълците“ от Кизилорда стана арменският национал Тиграм Барсегрян. През първото полувреме крилото вкара изумителен гол от пряк свободен удар от 35 метра. Топката срещна горната греда и влезе в мрежата. След това „Кайсар“ заби и второ попадение, което трябваше да е достатъчно. Но в последната минута на редовното време „Тобол“ върна гостите в играта с попадение след рикошет.

Драмата настъпи в шестата минута на продължението. Защитник на „Тобол“ игра с ръка и съдията нямаше друго решението освен дузпа. От наказателния удар Барсегян безупречно вкара за 3:1.

Във финала „Кайсар“ ще играе срещу победителя от „Ордабаси“ и „Атирау“.