Столът на Солскяр се разклати

След като се опари с Дейвид Мойс, Луис ван Гаал и Жозе Моуриньо, ръководството на „Манчестър Юнайтед“ не бърза с назначението на треньор. До преди седмица Оле Гунар Солскяр изглеждаше бетониран за постоянен мениджър на „червените дяволи“. Но загубата от „Арсенал“ с 0:2 и последвалото отпадане в четвъртфинала за Купата на Англия от „Уулвърхемптън“ (1:2) сгъстиха мъглата над „Олд Трафорд“. Много вероятно е „Манчестър Юнайтед“ да завърши сезона без трофей. Единственият, за който се бори, е Шампионската лига, но сега идват два мача с фаворит №1 „Барселона“.

Мачът с „Уулвърхемптън“ е голяма стъпка назад – призна 46-годишният Солскяр. - Най-слабото представяне, откакто съм треньор на отбора. Играхме добре срещу „Арсенал“ и не взехме това, което заслужавахме. Сега получихме точно това, което ни се полагаше. В нито един момент не поставихме вратаря и защитниците им под напрежение. Истината е, че не можеш да си на топ ниво във всеки мач. Не трябва да се обезценява играта на „Уулвърхемптън“, дори ние да сме били слаби.“

Мнозина специалисти в Англия заклеймиха другия четвъртфинал „Суонси“ - „Манчестър Сити“ (2:3). Втородивизионният тим поведе с 2:0, но шампионите обърнаха. Вторият им гол бе от несъществуваща дузпа, а третият – от засада. И докато на мача „Уулвърхемптън“ - „Манчестър Юнайтед“ червен картон за Линделоф от гостите бе отменен заради ВАР, системата за видео съдии нямаше в Уелс. Причината – само елитните стадиони са оборудвани с нея.

Къде е ВАР? Не е справедливо в един турнир на един мач да го има, а на друг – не – негодува Оуен Харгрийвс, бивш национал на Англия, играл в „Юнайтед“ и „Сити“. - Двубоят беше прекрасен, но победният гол е скандален.“

Дузпата е още по-решаваща ситуация, а явно не трябваше да се отсъди“, репликира го Джон Хартсън, бивш уелски национал.

Ако не е имало дузпа, извинявам се. Ако е било засада, извинявам се – каза Пеп Гуардиола. - Питайте футболните шефове защо нямаше ВАР. Аз отдавна съм за него.“

Сити“ има шанс да е първият отбор с четири трофея в един сезон. Тимът вече спечели купата на лигата.

В същото време „Ливърпул“ се завърна на първо място във Висшата лига, след като срази изпадащия „Фулъм“ с 2:1 като гост. Обичайният заподозрян голмайстор през сезона Садио Мане беше клинично точен в 26-ата минута за 1:0. После бившият „червен“ Райън Бабел изравни, но 9 минути преди края Джеймс Милнър вкара от дузпа. „Ливърпул“ има две точки повече от „Манчестър Сити“, който обаче е с мач по-малко. Това е дербито срещу „Манчестър Юнайтед“ на „Олд Трафорд“ на 24 април.