Съдия мъдри дузпа седем минути

Реферът Лоренцо Манганели мъдри седем минути дали да даде дузпа за "Фрозиноне" срещу "Парма" в мач от Серия А. Това се случи в 94-ата минута на двубоя при резултат 2:2. Тогава играчът на гостите Масимо Гоби извърши нарушение срещу Лука Паганини, а Манганели назначи 11-метров наказателен удар. Последваха седем безкрайни минути, в които главният съдия се консултираше с колегите си от стаичката и системата ВАР, но не можеше да вземе решение дали да потвърди решението за дузпа. С напредването на времето се разбра, че Манганели търси нередност за засада в ситуацията предхождаща контакта в наказателното поле. В крайна сметка наказателният удар стана реалност и Даниел Чофани донесе ценния успех за "лъвовете" - 3:2.

Мауро Икарди се завърна в титулярния състав за "Интер" и дори вкара гол за успеха като гост над "Дженоа" с 4:0.

Мач от Серия C пък бе белязан от български гол. Полузащитникът Радослав Цонев донесе победата на „Витербезе“ с 1:0 при гостуването на „Катания“ с попадение от свободен удар.

Друг българин Живко Атанасов също игра цял мач за успеха на гостите.