Тайният план на „Славия“

Чехия е в делириум, след като „Славия“ (Прага) отстрани хегемона в Лига Европа „Севиля“. Тимът, воден от наставника Индрих Тръпишовски, изтръгна драматично 4:3 след продължения над петкратния носител на отличието. След успеха от щаба на домакините признаха тайната на успеха. В социалните мрежи бе публикувана снимка, показваща тактиката при първото попадение – центриране на втора греда, където снажните Томаш Соучек и Милан Шкода атакуват топката, сваляйки я към свои съотборници пред малкото наказателно поле. Именно така бе открит резултата в 14-ата минута. А въпросната ситуация е била тренирана многократно в дните преди реванша.

„Мислехме, че три гола ще ни бъдат достатъчни да се класираме напред, но явно сгрешихме – призна разочарованието си наставникът на гостите Пабло Мачин. - Всичко се реши в последната минута и със сигурност ще помним тази драма години наред.“