Тайсъна за трети път е №1 в Европа

Даниел Асенов-Тайсъна триумфира за трети пореден път в кариерата си с титлата на европейското по бокс до 22 г. във Владикавказ (Русия). На финала в категория до 52 кг шампионът бе категоричен срещу англичанина Киърън Макдоналд – 5:0 съдийски гласа (30:27, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28). Още с първия гонг 21-годишният ни ас взе боя под свой контрол, скъси дистанцията, с което преодоля ръстовото предимство на съперника, и не спираше да нанася удари.

Тайсъна е абсолютен доминант в своята категория и при мъжете на континента, като до момента има две титли. А веднъж, през 2013-а е ставал шампион и при юношите. Още пред февруари Асенов започва силно годината, като ликува на „Странджа“ и вдигна купата за втори път в кариерата си.

Другият ни финалист Боян Асенов, по-малкият брат на Даниел, остана със сребро при 56-килограмовите. В решиталния мач талантът от ямболското село Кукорево, отстъпи в равностойна битка пред представителя на домакините Сергей Ярулин с 0:5 (28:29, 28:29, 27:30, 28:29, 28:29).

Така боксьорите ни се връщат с пълен комплект медали. Преди два дни трикратната европейска шампионка за девойки Еми-Мари Тодорова се окичи с бронз при най-леките до 48 кг. Нейното отличие е единствено при жените ни, след като останалите националки не успяха да стигнат финалите.