Талант в тениса със сребро от Евро 2018

Адриан Андреев остана на крачка от европейската титла в тениса на първенството при юношите в Клостерс (Швейцария). 17-годишният българин има за какво да съжалява, след като на финала пропусна мачбол, а с това загуби и битката срещу чеха Йонас Форейтек – 7:6, 6:7, 3:6. Талантът взе оспорван първи сет, а във втория отново се стигна до тайбрек, след като нашият навакса изоставане от 2:5. При 6:5 Андреев имаше мачбол, но не успя да го реализира, а с три поредни разигравания съперникът му изравни резултата. В третата част чехът бе психически по-устойчив във възловите моменти, което го изведе до титлата.

За последно Димитър Кузманов игра на финал на европейско при юношите. През 2011-а той загуби от испанеца Роберто Карбайес Баена в два сета.