Тихомир на 1 см от най-добрия си резултат

Тихомир Иванов остана на 1 см от най-добрия си резултат за сезона. На първия международен старт в Банска Бистрица (Словакия) плевенчанинът преодоля 224 см в скока на височина и раздели 7-ото място с представителя на домакините Лукаш Биир. Преди седмица лекоатлетът стана шампион на България с 225 см. Титлата спечели японецът Наото Тобе с 233 см.

При жените победителка в същата дисциплина е рускинята Мария Ласицкене с 200 см.

Същевременно Веселин Живков защити титлата си на 60 м на балканиадата за юноши и девойки в Истанбул с 6,83 сек. Младите ни атлети спечелиха още 5 бронза - Никол Андонова и Радин Вълчев на 60 м с препятствия, Ариана Кузманова в тройния скок, Евгени Енев в очарския скок, както и щафетата при девойките на 4 по 400 м.