Тихомир: Скачах, за да се забавлявам

Искам да мина границата от 230 сантиметра, но това тежи - призна Тихомир Иванов, класирал се четвърти в скока на височина на Евро 2017 по лека атлетика. - Опитах се да изолирам това чувство през цялото състезание, но не се получи.“

Макар че не успя на 230 см, плевенчанинът преодоля летвата от 227 см и можеше да вземе медал с този резултат на първенството в Белград. Но направи нелепа грешка в първия си опит на 218 см. Така Павел Селиверстау (Беларус), който не допусна нито един фаул, заслужи също с резултат 227 см Титлата грабна полякът Силвестър Беднарек (232 см), а среброто остана за британеца Роби Грабарц (230).

Бях нервен - разкри още Иванов. - Може би самото чувство, че съм на финал и толкова много българи има по трибуните, ми оказа напрежение. Опитах се да не мисля за височините. Затова скачах, за да се забавлявам.“

Все пак четвъртото място е най-доброто класиране на Иванов от голям форум. На олимпиадата Рио 2016 той завърши 10-и.

В класирането по медали България се нареди на 18-о място в Европа. Единственото отличие спечели Радослава Мавродиева в тласкането на гюле - сребро с 18,36 м.

С най-много медали приключи Полша - 12, от които 7 златни. Втори са британците с 10, а трети германците с 9 отличия.