Тотален провал за „Милан“

AC Milan's Italian coach Vincenzo Montella looks on during the Italian Serie A football match AC Milan versus Genoa on March 18, 2017 at the San Siro stadium in Milan. / AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA

Само чудо може да спаси наставника на „Милан“ Винченцо Монтела от уволнение. Бъдещето на треньора бе поставено на карта през последните седмици, а след равенството 0:0 срещу „Дженоа“ на „Сан Сиро“, всичко изглежда решено. Феновете на тима също обявиха присъдата, засипвайки с освирквания „росонерите“ след последния съдийски сигнал. Часове преди срещата от 9-ия кръг се появи информация, че легендарният бивш футболист на тима Дженаро Гатузо и настоящ наставник на юношеския отбор ще смени Монтела при провал срещу Андрей Гълъбинов и компания.

Иначе на „Сан Сиро“ капитанът на домакините Леонардо Бонучи бе изгонен още в 25-ата минута за удар с лакът на съперник. Българският национал Гълъбинов пък започна като титуляр, но бе заменен в началото на второто полувреме.

Равенството отдалечи похарчилият 190 млн. евро гранд от Милано на 12 точки от лидера „Наполи“.

В другите срещи от кръга „Фиорентина“ без Петко Христов остави новака „Беневенто“ с нулев актив след успех като гост с 3:0. „Рома“ надигра трудно домакините от „Торино“ с 1:0, а със същия резултат „Сасуоло“ надви СПАЛ.