Трета поредна победа за Стойчо Младенов

Стойчо Младенов се очертава като един от най-силните треньори в казахстанското първенство. Неговият „Кайсар“ постигна трета поредна победа – 3:1 като гост на „Актобе“.

Още в 4-ата минута Александър Марочкин откри резултата за „вълците“ от Кизилорда. Последва и втори гол на Ашхат Табигерден. Но в последната минута на първото полувреме Абат Аймбетов върна едно попадение за „Актобе“. Но интригата веднага приключи, след като Марат Хайрулин вкара за трети път в полза на „Кайсар“. Двубоят беше дебют за д-р Иван Дойчев, който се присъедини към щаба на „вълците“ през седмицата.

Отборът на Стойчо Младенов е непобеден в осем поредни мача – седем за първенство и един за купата. С успеха над „Актобе“ тимът стана четвърти в класирането и е само на три точки от втория „Тобол“.

След уволнението на Димитър Димитров изненадващо „Иртиш“ победи шампиона „Астана“ с 1:0 като гост.

„Шахтьор“ (Караганди), воден от Николай Костов, завърши 2:2 като гост на „Ордабаси“.