Трети новак спъна ЦСКА

ЦСКА продължава с неубедителното представяне срещу новаците в Първа лига. „Червените“ стихнаха само до 0:0 срещу „Локомотив“ (Горна Оряховица) пред 9000 зрители в мач от 18-ия кръг.

През настоящия сезон „армейците“ загубиха точки от други два отбора, придобили елитен статут през есента – поражения от „Дунав“ (0:2) и „Верея“ (0:1) и равенство със старозагорския тим на „Българска армия“ - 1:1.

Единствено срещу завърналия се в Първа лига отбор на „Нефтохимик“ ЦСКА има пълен актив след 5:1 и 2:0.

Срещата с „Локомотив“ се игра пред изпълнени до краен предел трибуни в Горна Оряховица. Това бе първо домакинство на „железничари“ на собствения си стадион, тъй като до момента той нямаше лиценз и се налагаше „черно-белите“ да играят на „Лаута“ в Пловдив.

Равенството развали стопроцентовият актив на ЦСКА под ръководството на временния наставник Стамен Белчев. Наставникът записа победи над „Нефтохимик“ и „Пирин“ (2:0) в първите си два мача начело на тима, а през 270-те минути под негово ръководство, отборът не е допускал попадение.

„Съжаляваме за пропусната победа – призна наставникът на „червените“.- Играхме под нивото, слабо първо полувреме, а през второто не променихме с нищо играта си. Не съм доволен. Направихме две принудителни смени, което обърка и плановете ни.“