Турция ни отупа набързо на волейбол

Турция отупа набързо волейболистките ни в Лигата на нациите на турнира в Тайланд. Представителките на южната ни съседка спечелиха категорично с 3:0, а в първите два гейма разликата бе космическа – 25:14, 25:9. Едва в третата част момичетата на старши треньора Иван Петков успяха да се съвземат и да бъдат равностойни на съперничките си -23:25.

И в този мач отборът ни не успя да преодолее проблемите в посрещането и в защита.

Най-резултатна за българките бе Гергана Димитрова с 11 точки. За съперничките им Ебрар Каракурт заби 18 т.

След 8 загуби нашите остават на последното, 16-о място в групата без победа и само с една спечелена точка. Туркините са лидерки със 7 успеха, едно поражение и актив от 21 т.

Днес „лъвиците“ играят срещу Доминиканската република в последен мач на тайландска зема.

Същевременно италианският „Лубе“ привлече трети нов играч след напускането на Цветан Соколов. От следващия сезон при шампионите ще играе иранският диагонал Амир Гафур, който идва от „Веро Волей“ (Монца), в който е капитанът на националите Виктор Йосифов.

А Цветан Солоков премина в руския „Зенит“ (Казан) за 3 г.