Ударно начало за Русия на мондиала

Русия откри двадесет и първото издание на световното първенство с убедителен успех с 5:0 над Саудистска Арабия в мач от група А. За домакините това бе първа победа през 2018 година, след като в изиграните до този момент контроли записаха все разочароващи резултати, включващи едно равенство и три поражения. Попаденията реализираха Юри Газински, Денис Черишев на два пъти, Артьом Дзюба и Андрей Головкин. По този начин се запази традицията домакините на мондиалите да останат непобедени на старта на първенствата - 22 победи и 6 равенства.

Газински, халфът на „Краснодар“, даде тон за разгрома с първия удар към една от двете врати в 12-ата минута. Резултатът удвои в самия край на първата част Черишев, превръщайки се в първия футболист, разписал се като резерва в мач от откриването. В средата на второто полувреме и Дзюба се разписа, а за Саудитска Арабия това бе 14-ти инкасиран гол на световни финали след удар с глава. В самия край Черишев и Головкин довършиха „зелените соколи“.

Преди двубоя домакините се бяха погрижили и церемонията да бъде не по-малко внушителна. Роби Уилямс подгря 80-те хиляди зрители на „Лужники“, а компания му правеше руската оперна певица Аида Гарифулина. На терена бяха още двукратният световен шампион с Бразилия Роналдо и Икер Касияс, носител на трофея от 2010 година с Испания.