Фенове искат да разкъсат „Арсенал“

Arsenal's French manager Arsene Wenger (R) and assistant Steve Bould gesture in their seats during the English Premier League football match between Crystal Palace and Arsenal at Selhurst Park in south London on April 10, 2017. Crystal Palace won the game 3-0. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Феновете на „Арсенал“ са готови да разкъсат играчите на тима след тежката загуба от „Кристъл Палас“ с 0:3. Част от привържениците окупираха клубния автобус след мача на „Селхърст Парк“, а други освиркваха бурно възпитаниците на Арсен Венгер още по време на срещата.

„Не заслужавате да носите тази фланелка!“, крещяха гневните зрители от сектора за гости. Бранителят Ектор Беларин бе засипан с негативни реплики при опит да вземе топката, отишла в публиката.

Статистиката след тежката загуба обаче бе още по-съкрушителна. Освен че допуснаха цели 3 попадения, гостите нямаха точен удар през втората част, когато се очакваше да опитат да обърнат развитието на мача. Общият брой отправени удари в рамката за 90 минути пък е едва три. Процентът отнети топки в полза на „артилеристите“ е 44 срещу 71 за домакините. Загубата бе четвърта поредна като гост във Висшата лига - антирекорд, непознат до момента под ръководството на Арсен Венгер. Французинът продължава да бъде основна тема в английските медии предвид изтичащия му през лятото договор. Почти всички от местните анализатори са убедени, че той ще остане на „Емирейтс“ въпреки негативните резултати.

„Арсен Венгер не може да мотивира своите футболисти - констатират повечето от медиите на Острова. - Отборът не показа желание, борба и дух. Не става въпрос, че мениджърът е изпуснал тотално съблекалнята, но е факт - футболистите не играят за него така, както са го правили през годините.“

Поражението направи шансовете на „топчиите“ илюзорни за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. За последните 7 мача,само „Уест Хем“, „Мидълзбро“ и „Съндърланд“ имат по-малко спечелени точки в шампионата.

„Лошата серия оказва влияние върху шансовете ни да бъдем в топ 4 - призна съкрушеният Венгер. - Всяка загуба е притеснителна. Водил съм над 1100 мача на „Арсенал“ и не сме свикнали да бъдем в такава ситуация. Много е обезпокоително. Трябва да намерим начин да отговорим, а не да се примиряваме. Разочарован съм, но съм и амбициран да сложа нещата в ред.“

На обратния полюс пък се представя отбора на Сам Алардайс, като за една седмица „орлите“ надвиха последователно лидера „Челси“ (2:1) и сега „Арсенал“.