Франция би с помощта на VAR

Модерните технологии взеха първата си „жертва“ на световни финали. Благодарение на видеоарбитрите, Франция срази с 2:1 Австралия в мач от Група С. Историческият момент дойде в 57-ата минута в Казан, когато Антоан Гризман бе фаулиран около границата на наказателното поле на „кенгурата“. Повторението показа, че става въпрос за дузпа, а не пряк-свободен удар. Лично звездата на „Атлетико“ (Мадрид) изпълни статичното положение, а ударът му бе безпогрешен. Само четири минути по-късно и Австралия получи дузпа, но без помощта на VAR. Самуел Юмтити игра с ръка пред своята врата, а реферът Андрес Куня от Уругай посочи бялата топка. Капитанът на австралийците Миле Йединак изравни, с което допълнително усложни задачата на „петлите“, които не изиграха най-добрия си мач.

В 81-ата минута Пол Погба успя да донесе все пак успеха за финалиста от Евро 2016 след красиво изпълнение, зачетено и с помощта на инсталираната система на голлинията, сигнализираща на рефера чрез специален за целта часовник дали топката е преминала линията.

Перфектен мач за Франция изигра опорният полузащитник Нголо Канте. Играчът на „Челси“ имаше 100% успеваемост при единоборствата, 95% точност на пасовете, 71 отигравания и 4 ключови намеси. Следващият двубой на „петлите“ е срещу Перу на 21 юни.