Хърватия е на финал! Англия се прибира у дома, но без купата!

Хърватия е вторият финалист на Мондиал 2018! Тимът на Златко Далич достигна до исторически мач за трофея, след като надви Англия с 2:1 след продължения на стадион "Лужники" в Москва. В герой за "шахматистите" се превърна Марио Манджукич, нападателят на "Ювентус". Опитният футболист вкара скъпоценния гол в 109-ата минута след груба грешка в отбраната на "трите лъва". Преди това Кирън Трипиър бе извел тимът на Гарет Саутгейт напред, но Иван Перишич изравни през втората част, вкарвайки двубоя в продължения. За играча на "Интер" това бе четвърти гол на световни финали. Само легендата и настоящ президент на федерацията Давор Шукер има повече - 4.

Така в неделя Лука Модрич и компания ще се изправят срещу Франция в спор за златните медали. Ден по-рано Англия и Белгия ще определят третия в крайното класиране. На Острова със сигурност остават разочаровани, след като през последните дни предвкусваха титлата. Поради тази причина "It`s coming home" (връща се у дома) се превърна в мото на тима, визирайки трофея от световното. Но и този път той ще се изплъзне на англичаните, които си остават единствено с отличието от 1966 година.