„Царско село” показа новото си лице на ЦСКА

„Царско село”, лидерът във Втора професионална лига, показа зъби на ЦСКА в представянето на двата отбора за новата година. Контролата на стадион „Българска армия” завърши 2:1 в полза на „червените”, но победата бе повече от трудна за гранда.

„Царско село” продължи да демонстрира възход и при новия треньор Веселин Великов. Бившият наставник на „Дунав” смени Никола Спасов, който пое към Казахстан. И въпреки очакванията на публиката втородивизионният тим първи удари на „Армията”. Светослав Диков използва грешка на литовския вратар Черниаускас. Стражът „асистира” на съперника, който вкара в празната мрежа.

ЦСКА демонстрира по-високата си класа в атака, но „Царско село” се защитаваше с класа. Отборите на Великов се славят със стабилна отбрана. Самият защитник сам бранеше цветовете на ЦСКА и преди почти 20 години имаше за задача да брани великия английски голмайстор Алън Шийрър в мачовете срещу „Нюкасъл”.

След почивката ЦСКА обърна резултата. Обичайният заподозрян Фернандо Каранга припомни на „червените” фенове колко много гола вкара през 2017-а и изравни. В 53-ата минута бразилецът използва грешка на вратаря Филип Димитров, за да вкара първото си попадение на българска земя през годината. Трибуните аплодираха и дебютен гол. За първи път у нас вкара новитя колумбийски нападател Жан Бланко четвърт час преди края.

Така ЦСКА завърши предсезонните контроли през загуба. През сезона „червените” имат само едно поражение от „Лудогорец” с 0:1 за първенство. А „Царско село” показа, че заслужено е сред фаворитите за влизане в Първа професионална лига. Сезонът стартира следващата седмица.

За „червените” не можеха да играят по различни причини Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Кирил Десподов, Станислав Манолев, Слави Петров и Радослав Живков. Дебют на „Армията” направиха бразилецът Жеферсон и холандецът Роланд Алберт, който е у нас още от ноември.

В същото време Спортният арбитражен съд в Лозана не е поставил делото на ЦСКА срещу УЕФА в заседанията си за следващите два месеца. „Червените” подадоха жалба срещу изваждането им от евротурнирите. Според официалния сайт на КАС поне до 23 април такова дело няма да има.