ЦСКА безпощаден и срещу „Берое“

ЦСКА вече прилича на голям отбор. Доказателството дойде при 1:0 над „Берое“ в Стара Загора. Цял мач „червените“ превъзхождаха съперника, отмениха им два гола – заради ръка и засада. В 86-ата минута превърналият се в традиционен спасител Руи Педро заби за 1:0. На старта на годината португалецът вкара и двата гола за 2:0 над „Черно море“.

Дошлият като временен треньор Стамен Белчев превърна ЦСКА в крепост. Шест двубоя наставникът води „червените“ и още вратарят Георги Китанов не е допуснал гол – общо 578 минути. „Берое“ дори нямаше удар в очертанията на вратата. Единственото положение в края изпусна Жуниор Мапуку.

Новите в ЦСКА впечатлиха в Стара Загора. Бразилският централен нападател Фернандо Каранга демонстрира отлична игра в атака. Заради него играта на „червените“ бе подчинена на много центрирания. А влезлият като резерва еквадорец Кевин Меркадо асистира за гола на Педро. През първото полувреме ЦСКА даде и жертва. Петрус Бумал бе откаран в болница след сблъсък с Мапуку. Накрая реферът подмина брутален фаул на Иво Иванов срещу Руи Педро, който заслужаваше червен картон.

Пред ЦСКА сега идва кръстопътна седмица. В сряда е домакинството на „Ботев“, а в събота – вечното дерби с „Левски“.

„Можем да играем още по-добре – каза Белчев. - През първото полувреме ни липсваше само голът. Идеята е да държим повече топката.“

„Мачът беше зрелищен въпреки само единия гол – добави Ферарио Спасов, треньорът на „Берое“. - За съжаление ЦСКА ни вкара, когато бяхме в подем.“