ЦСКА взе скалпа на „Лудогорец“

ЦСКА взе скалпа на „Лудогорец“ и се класира на полуфинал за купата на България. „Червените“ победиха с 2:1 след продължения. Първите два отбора в класирането на Първа професионална лига спретнаха спиращ дъха двубой.

Срещата започна вихрено. Николай Бодуров се пребори за топката в средата на терена, напредна няколко крачки и с бомбен изстрел препарира вратаря Броун за 1:0. Голът даде импулс на „червените“ и до 30-ата минута можеха да вкарат още. Броун спаси удар с глава на Раул Лое. Последва и пропиляна възможност от Кирил Десподов.

От пропуските се възползваха гостите. Александър Дюлгеров фаулира Марселиньо със закъснял шпагат в наказателното поле. Реферът Георги Кабаков бе категоричен – дузпа за „орлите“. Козмин Моци не трепна и изравни – 1:1.

ЦСКА отговори с разбъркване в наказателното поле на „Лудогорец“ и удар в гредата на Дюлгеров. Страничният рефер обаче вдигна засада, което ядоса Фернандо Каранга и футболистът му показа среден пръст. Момент, който бе уловен от телевизионните камери, но не и от съдиите.

В средата на полувремето отборите се хванаха за гушите. Вандерсон блъсна дете, което гони топките. Играчите на двата отбора започнаха да се блъскат, но ситуацията бе овладяна.

След почивката гостите поискаха Барт да бъде изгонен. Бранителят спря откъсващия се Върджил Мисиджан. Претенциите не бяха уважени, а защитникът получи жълт картон.

В 60-ата минута „Лудогорец“ можеше да вкара за втори път. Джоди Лукоки прехвърли излезлия Витаутас Черниуаскас. Когато всички си мислеха, че топката ще влезе във вратата, тя се чукна в горната греда и се върна в игра. Малко по-късно тимът от Разград изпусна нов гол. Черниуаскас спаси с крак удар на Марселиньо. Попадение на Лукоки пък бе отменено заради засада.

Така мачът влезе в продължения. В 95-ата минута ЦСКА вкара за 2:1. Разписа се Кирил Десподов, който хвърли в екстаз феновете по трибуните. Във второто продължение Натанаел бе изгонен за удар без топка.