ЦСКА оцеля по чудо

ЦСКА оцеля по чудо и спечели най-инфарктната победа през сезона – 2:1 като гост на „Пирин“. Спасителят по традиция се наричаше Фернандо Каранга, вкарал в третата минута на добавеното време. А до 88-ата „Пирин“ водеше с гол на Радослав Кирилов. Тогава „червената“ резерва Александър Георгиев изравни с удар от границата на наказателното поле. Каранга вече има 22 гола през сезона

Бразилецът донесе втора подобна победа за ЦСКА. Също в добавеното време бразилецът вкара за 1:0 срещу „Черно море“ във Варна. Тогава обаче ЦСКА игра много силно. В Благоевград „червените“ бяха съвсем сиви цели 70 минути, можеха да губят и с по-голяма разлика.

Чак накрая вихрушката помете „Пирин“ точно пред трибуната с огромна агитка на ЦСКА. Преди гола си Каранга обаче изпусна няколко пъти. А като цяло „червените“ отново не демонстрираха играта, с която обраха заслужени овации в края на 2017 година и зимните контроли. Сега им предстои вечно дерби с „Левски“, а „Лудогорец“ остана само с три точки аванс на върха.

„Разбираемо не съм доволен от играта – каза Стамен Белчев, треньорът на ЦСКА. - Не успяхме да използваме фланговете през първото полувреме. Много бързаме. И трите ни резерви – Бланко, Георгиев и Джеси промениха развоя на мача.“