ЦСКА показа две лица срещу японци

ЦСКА записа второ поредно поражение по време на лагера в Испания. “Червените“, водени от наставника Милош Крушчич, отстъпиха с 0:1 на японския елитен „Шонан Белмаре“. Единственото попадение в двубоя реализира Кейсуке Сата с глава. Така столичният гранд остава без попадение по време на втория подготвителен лагер, след като през миналата седмица отстъпи с 0:5 на „Нюрнберг“.

Наставникът Милош Крушчич направи пет промени в стартовия състав спрямо тежкото поражение от втородивизионния германски тим. Под рамката застана Витаускас Чернаускас за сметка на Бусато, както бе и срещу „Каспий“ (4:0) на старта на проверките. Извън титулярите пък останаха още Пламен Гълъбов и Евандро. Поради леки контузии старши треньорът даде почивка на Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и Рубен Пинто, последните двама също бяха титуляри срещу „Нюрнберг“.

През първата част „червените“ пропуснаха няколко отлични положения. Първо в 3-ата минута Оива върна коварно топката с глава към своя вратар, успял да улови в сетния миг. Впоследствие Отабор бе близо да открие резултата, а най-чистата ситуация бе пред Денис Давидов. Руският полузащитник бе намерен отлично от Али Соу, но бившият играч на „Спартак“ (Москва) не успя да я насочи в очертанията на азиатската врата.

На почивката сръбският наставник направи три промени, а на терена се появиха Бусато, Гълъбов и Евандро.

След подновяването на играта „Шонан“ взе инициативата и създаде няколко ситуации пред вратата на българския отбор. В 70-ата минута отбраната на „червените“ се пропука, а Кейсуке Сата с глава откри резултата.

Следващата контрола на ЦСКА е в сряда (29 януари) срещу шампиона на Южна Корея „Джеонбук Хюндай Моторс“.