ЦСКА преодоля Лудогорец с 2:1

ЦСКА-София надигра с 2:1 Лудогорец като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига и се доближи на само две точки от първото място, което в момента се заема от разградчани.

Орлите откриха резултата чрез Густаво Кампаняро в 49-ата минута, но Фернандо Каранга бързо изравни. Последва червен картон на голмайстора на червените, но това не ги сломи и в 71-ата минута резервата Кевин Меркадо донесе победата за своя отбор, информира Sportal.bg.

След попадението Лудогорец, който изигра три тежки мача в рамките на седем дни, нямаше сили да натисне своя противник и създаде само едно положение, когато Марселиньо стреля с глава, но Черниаускас спаси.

В 49-ата минута Марселиньо получи пас на левия фланг, изчака малко и изведе великолепно Густаво Кампаняро, който овладя добре топката и след шут с левия крак от близка дистанция не остави шанс на Черниаускас - 1:0 за Лудогорец.

Радостта на домакините не бе дълга, тъй като в 58-ата минута Фернандо Каранга изравни. Бразилецът вкара с глава след центриране на Тиаго отляво.

В 68-ата минута Фернандо Каранга получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Моци. Фаулът не бе груб, но преди това бразилецът бе извършил 3-4 нарушения. Наставникът на гостите Стамен Белчев обаче не го смени и в крайна сметка червените останаха с 10 човека.

Само три минути по-късно ЦСКА-София вкара втори гол. Автор на попадението стана Кевин Меркадо, разписал се с шут по земя от двайсетина метра.