ЦСКА размрази „Армията” с 8 гола

ЦСКА размрази подобаващо от зимен сън стадион „Българска армия”. Представянето на тима през своя публика за 2017 година завърши подобаващо – 8:1 срещу македонския „Шкендия”. Единственият отворен сектор „А” бе почти пълен – доказателство, че „червените” запалянковци копнееха за футбол.

Преди мача трибуната аплодира новите Николай Бодуров, Фернандо Каранга, Кевин Маркедо и Кевин Кубемба. А след това първо дойде студеният душ – македонците откриха резултата. Всъщност това бе единственото неприятно в мразовития февруарски ден. Само до почивката Рафа Перес, Александър Дюлгеров, Каранга, Руи Педро и два пъти Рубен Пинто направиха резултата 6:1. Логично през втората част подобна голеада не можеше да се очаква. След направените смени ЦСКА заигра по-икономично, но отново бе тотален доминант на терена. Кирил Десподов и Меркадо стигнаха до кота 8. Резултатът можеше да е и 9:1, ако Дюлгеров не бе улучил гредата.

Треньорът Стамен Белчев предупреди отбора си да внимава с еуфорията. „Доволен съм от атаката – коментира наставникът. – Не трябва да се заблуждаваме, че сме изчистили всички слабости. Важното е, че играхме като отбор. Резултатът не трябва да ни заблуждава, трябва ни постоянство. Представянето на новите може само да ни радва. Едни ще се адаптират по-бързо, други – по-бавно. Радвам се, че Руи Педро показва коренно различно лице в сравнение с есента, когато поех ЦСКА. Показа постоянство във всички контроли през паузата.”

През следващия уикенд „червените” стартират официално 2017 година с гостуване на „Черно море” в Каварна. Вторият мач също е на чужд терен – срещу „Берое” в Стара Загора.